Az első teljes szavak kimondása előtt már sok-sok kommunikációs jel látható a baba részéről és 1 éves koruk körül megjelennek az első szavak. De egyáltalán mi számít szónak és beszédnek? Mikor kezdenek beszélni a babák? Ezt a témát járjuk körül ebben a bejegyzésben!
Az első jelek a kommunikációra
A gyermekünk születésétől fogva képes a kommunikációra. Gondoljunk csak bele másképp sír a kisbaba, ha éhes, vagy ha édesanyja ölelő karjába vágyik. 2 hónapos korában a síráson kívül már másmilyen hangokat is kiad és megjelenik a szociális mosoly. A gőgicséléssel és gagyogással egy sajátos nyelvvel fejezi ki a környezete felé, hogy figyeljenek rá, illetve saját hangjával is ismerkedik. Reagál az emberi beszédre, ha halkan és lágyan beszélünk hozzá megnyugszik. Az első 6 napban megmutatkozó beszédfejlődés jeleiről a Beszédfejlődése 0-6 hónapos korig bejegyzésben bővebben is olvashatsz. Ha pedig 6-12 hónapos kor között vagy érdekelt a Beszédfejlődése 6-12 hónapos korig, 1-3 éves kor között pedig a Beszédfejlődés 1-3 éves kor között poszt fog segíteni.
Mi számít szónak?
A Tantaki.hu értelmezése alapján a szó olyan hangsor vagy betűsor, aminek jelentése van. Szónak számít, ami önálló értelemmel rendelkezik. Például, ha a „ka” nála mindig a kakaót takarja, akkor szónak számít. De ha a „ka”-t használja a kakaó mellett, a kabátra, a kakasra és a kacsára is akkor nem számolhatjuk szónak. Erről részletesebben a Mi számít szónak? bejegyzésben olvashatsz!
Mikor kezd beszélni a gyermekem?
míg 18 hónapos korban átlagosan 3 szót mond. Két éves korban az átlagos szókincs már 200-300 szó, ekkor történik a szókincsrobbanás, amikor a gyermekünk aktív szókincs napról napra több szóval is növekedik!
Hogyan tudok neked én segíteni?
TETSZETTEK AZ ÍRÁS?
Iratkozz fel A SKILLO levelekre, és feliratkozásod után sok más értékes írást, játékot, sablont küldök neked!